o nas


ATENDE MEDICA, CZYLI KILKA SŁÓW O NAS W LICZBACH

Istniejemy na rynku od ponad 25 lat.

Marka Atende Medica Sp. z o.o. powstała w wyniku połączenia wiedzy oraz doświadczenia dwóch silnie i prężnie działających na rynku polskim spółek, oferujących nowoczesne rozwiązania IT dla branży medycznej:
 
 • Impulsy Sp. z o.o. (1989 r. - początek działalności),
 • Textus Virtualis Sp. z o.o. (1998 r. - początek działalności).

Od 2007 r. (wówczas jako Impulsy) do stycznia 2021 stanowiła część Grupy Kapitałowej Atende, spółki teleinformatycznej specjalizującej się w usługach z zakresu integracji sieciowej, centrów danych, outsourcingu IT oraz Cloud Computingu.

21 stycznia 2021 większościowym udziałowcem spółki (odkupując udziały od Atende S.A.) została firma Konsultant-IT jeden z czołowych podmiotów oferujących rozwiązania informatyczne (m.in. systemy klasy HIS, ERP) dla szpitali na ternie całej Polski.


Zakres działaności

Atende Medica to firma oferująca rozwiązania informatyczne dla instytucji sektora medycznego (tak publicznego jak i prywatnego), a w szczególności dla:

 • szpitali,
 • przychodni,
 • gabinetów lekarskich.

 Zapewniamy kompleksową obsługę placówek medycznych obejmującą:

 • sprzedaż i wdrożenia systemów informatycznych obsługujących „część białą” (HIS), laboratorium, RTG-PACS-RIS jak i „część szarą” (FK, płace, kadry, materiałówka, środki trwałe, grafiki dyżurów, rejestracja czasu pracy).
 • integrację różnych systemów pracujących u Klienta poprzez zbudowanie odpowiednich interfejsów.
 • audyt i doradztwo w zakresie wyboru optymalnych rozwiązań informatycznych (sprzętowych i software’owych) dla danej placówki medycznej.
 • wsparcie w pozyskiwaniu funduszy z Unii Europejskiej.
 • kompleksowe wyposażenie infrastruktury tele-informatycznej oraz komunikacyjnej, a w tym: 
           - sprzedaż, instalacja i konfiguracja sprzętu komputerowego (serwery, notebooki, tablety, drukarki kodów kreskowych, czytniki kodów kreskowych;
             czytniki dowodów osobistych, kolektory danych, itd.);
           - projektowanie i wykonywanie sieci komputerowych;
           - dostarczanie rozwiązań telekomunikacyjnych (internet, telefonia cyfrowa, kolokacja serwerów, itp.).
 
 • świadczenie informatycznych usług serwisowych na poziomie aplikacji, jak również sieci informatycznych i sprzętu komputerowego.

PORTFOLIO GŁÓWNYCH ROZWIĄZAŃ:

Jako firma dostarczająca oprogramowanie medyczne specjalizujemy się w produkcji, wdrożeniach i utrzymaniu systemów typu HIS (ang. Hospital Information Systems), a naszymi głównymi produktami są:

 • Systemy informacji medycznej,  będące nowatorskim i skutecznym rozwiązaniem, pozwalającym zautomatyzować pracę instytucji medycznych i sprawnie zarządzać ich złożoną strukturą. Systemy te łączą w sobie część administracyjną, medyczną, z laboratorium analitycznym oraz diagnostyką obrazową. Są to modułowe systemy informatyczne dostępne w dwóch modelach: stacjonarnym Medicus On-Line (działającym na lokalnej infrastrukturze placówki medycznej) oraz cloudiMed (model w "chmurze").
 • Business Intelligence (BI) jest to proces przekształcania danych z systemów źródłowych jednostki w informację wykorzystywaną  do zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa. System ten umożliwia szybkie generowanie raportów, analiz oraz sprawozdań, na podstawie których stawia się hipotezy.


W ofercie dedykowanej dla rynku medycznego znajdują się liczne rozwiązania spełniające zarówno indywidualnie oczekiwania Klientów, budowane pod konkretne potrzeby,  jak i ogólne wykorzystywane w  każdej jednostce medycznej.


Profesjonalizm i doświadczenie sprawiły, że zaufało nam kilkudziesięciu Klientów na terenie całego kraju! Zaufaj nam i TY!

ZAPYTANIE OFERTOWE

ZAINTERESOWAŁY CIĘ NASZE ROZWIĄZANIA?

ZAPYTANIE OFERTOWE